Tävlingar
Veckotävling 6, 30.9-13.10.2019, 6 serier eu
Veckotävling 7, 14.10-27.10.2019, 6 serier eu

TÄVLINGSSTARTER:

Tisdag kl. 19.00 OBS: på tisdag 22.10 och 5.11 och torsdag 17.10 är tävlingsstarten kl. 19.30.
Onsdag kl. 18.00
Torsdag kl. 18.00
Fredag kl. 10.00
Lördag kl. 11.00
Söndag kl. 19.00



Tidsreservering även via telefon: 040-8274546, 06-8345868 eller via e-mail: kronobybowlinghall@gmail.com

HALLREKORD:

16.3.2018 slog Leif Enfors nytt hallrekord i Kronoby bowlinghall på 6 serier: 1569.

29.1.2018 slog Showket Dubloo nytt hallrekord i Kronoby bowlinghall på 2 serier: 577, 3 serier: 866, 4 serier: 1105 och 5 serier: 1331.

OLJEPROFIL:

https://drive.google.com/file/d/1jw3bR89SnjqLHSkwwkHtkHaOU07KjnF7/view?usp=sharing


 

AUTUMN GAMES

I KRONOBY BOWLINGHALL

16.9-9.11.2019


https://drive.google.com/file/d/1wrz1oWwwFLVoxfRnAuM2-wHr6xKfHHP2/view


 

VETERANBOWLING

i Kronoby bowlinghall på fredagar kl. 10.00


https://drive.google.com/file/d/1CWCv5Xj6ItQkwuYkDeTtI3X6j2--uW5G/view


 

ONSDAGSTÄVLING

i Kronoby bowlinghall på onsdagar kl. 18.00
 

https://drive.google.com/file/d/1v0SCU22AHxPl0mchgXOpoZq847GzaxMM/view


 

2-MANNA LAGSPELET

I KRONOBY BOWLINGHALL

HÖSTEN 2019-VÅREN 2020


https://drive.google.com/file/d/1Z6FFpKzeVL4ktp8p5Z5zHsqH6yARnHXF/view

 

Lagen i 2-manna lagspelet hösten 2019 – våren 2020:

https://drive.google.com/file/d/1wQssjqOgclPiL_JW3apC9Se4T-x4eyBw/view

 

2-manna lagspelet 2019-2020, omgång 1-9/ 2-miehen joukkuepeli 2019-2020, kierros 1-9:
     
Omgång/Kierros 1 Team ÖB – Team Ränno 3.9 kl. 19.00
1.9-14.9.2019 Team FBK – Team Strike Kings 3.9 kl. 19.00
  Team Highland – Team SHS 5.9 kl. 18.00
  Team XO – Team Rönnblom 5.9 kl. 18.00
  Team International vila/lepo
     
Omgång/Kierros 2 Team Ränno – Team Rönnblom 17.9 kl. 19.00
15.9-28.9.2019 Team International – Team XO 17.9 kl. 19.00
  Team Highland – Team Strike Kings 24.9 kl. 19.00
  Team SHS – Team FBK 19.9 kl. 18.00
  Team ÖB vila/lepo
     
Omgång/Kierros 3 Team ÖB – Team Rönnblom 1.10 kl. 19.00
29.9-12.10.2019 Team FBK – Team XO 1.10 kl. 19.00
  Team Highland – Team International 3.10 kl. 18.00
  Team SHS – Team Ränno 10.10 kl. 18.00
  Team Strike Kings vila/lepo
     
Omgång/Kierros 4 Team Rönnblom – Team International 15.10 kl. 19.00
13.10-26.10.2019 Team Strike Kings – Team Ränno 17.10 kl. 19.30
  Team Highland – Team ÖB 24.10 kl. 18.00
  Team XO – Team SHS 24.10 kl. 18.00
  Team FBK vila/lepo
     
Omgång/Kierros 5 Team XO – Team ÖB 29.10 kl. 19.00
27.10-9.11.2019 Team Ränno – Team International 29.10 kl. 19.00
  Team Highland – Team FBK 31.10 kl. 18.00
  Team Strike Kings – Team SHS 31.10 kl. 18.00
  Team Rönnblom vila/lepo
     
Omgång/Kierros 6 Team International – Team Strike Kings 12.11 kl. 19.00
10.11-23.11.2019 Team ÖB – Team FBK 12.11 kl. 19.00
  Team Highland – Team Ränno 14.11 kl. 18.00
  Team SHS – Team Rönnblom 14.11 kl. 18.00
  Team XO vila/lepo
     
Omgång/Kierros 7 Team Strike Kings – Team XO 26.11 kl. 19.00
24.11-7.12.2019 Team Ränno – Team FBK 26.11 kl. 19.00
  Team Highland – Team Rönnblom 28.11 kl. 18.00
  Team International – Team ÖB 28.11 kl. 18.00
  Team SHS vila/lepo
     
Omgång/Kierros 8 Team FBK – Team International 7.1 kl. 19.00
6.1-19.1.2020 Team XO – Team Ränno 7.1 kl. 19.00
  Team ÖB – Team SHS 9.1 kl. 18.00
  Team Rönnblom – Team Strike Kings 9.1 kl. 18.00
  Team Highland vila/lepo
     
Omgång/Kierros 9 Team Rönnblom – Team FBK 21.1 kl. 19.00
20.1-2.2.2020 Team Strike Kings – Team ÖB 21.1 kl. 19.00
  Team Highland – Team XO 23.1 kl. 18.00
  Team International – Team SHS 23.1 kl. 18.00
  Team Ränno vila/lepo