Tävlingar
Veckotävling 7, 15.10-28.10.2018, 6 ser. eu

TÄVLINGSSTARTER:
Tisdag kl. 18.30
Torsdag kl. 18.00
Lördag kl. 14.00
Söndag kl. 16.00



Tidsreservering även via telefon: 040-8274546, 06-8345868 eller via e-mail: kronobybowlinghall@gmail.com

HALLREKORD:

16.3.2018 slog Leif Enfors nytt hallrekord i Kronoby bowlinghall på 6 serier: 1569.

29.1.2018 slog Showket Dubloo nytt hallrekord i Kronoby bowlinghall på 2 serier: 577, 3 serier: 866, 4 serier: 1105 och 5 serier: 1331.

OLJEPROFIL:

https://drive.google.com/file/d/0BxdoaxK_h0LbU1E1Y3A2bWMycGxhcHFfcFFzMEJQY0hia1Nz/view



ONSDAGSTÄVLING

i Kronoby bowlinghall på onsdagar kl. 18.00
 

https://drive.google.com/open?id=1v0SCU22AHxPl0mchgXOpoZq847GzaxMM


 

LUCKY WINNER

17.09-10.11.2018


https://drive.google.com/file/d/12Yl9OuHOGPe-bbVGEQ-9FuWrGNgn1GYK/view


 

2-MANNA LAGSPELET

I KRONOBY BOWLINGHALL

HÖSTEN 2018-VÅREN 2019
 

https://drive.google.com/file/d/1PDuESZdXTuwWjiWGlYV4bkXhvhIIv79U/view



             LAGEN i 2-MANNA LAGSPELET

         
https://drive.google.com/file/d/1tBT2UosJoiPR8voFGAXCup5BsGXnS7sW/view

 

2-manna lagspelet 2018-2019, omgång 2-9/ 2-miehen joukkuepeli 2018-2019, kierros 2-9:
     
Omgång/Kierros 2 Team Rönnblom – Team Strike Kings 18.9 kl. 18.30
16.9-29.9.2018 Team Björkvik - Team Ränno 18.9 kl. 18.30
  Team TJB – Team Såka 18.9 kl. 18.30
  Team FBK - Team KH 21.9 kl. 14.00
  Team XO - Team Golden Gentlemen 20.9 kl. 18.00
     
Omgång/Kierros 3 Team Rönnblom - Team KH 30.9 kl. 16.00
30.9-13.10.2018 Team Björkvik - Team XO 30.9 kl. 16.00
  Team Ränno - Team Såka 2.10 kl. 18.30
  Team FBK - Team TJB 2.10 kl. 18.30
  Team Strike Kings - Team Golden Gentlemen 2.10 kl. 18.30
     
Omgång/Kierros 4 Team Rönnblom - Team XO 14.10 kl. 16.00
14.10-27.10.2018 Team Såka - Team FBK 16.10 kl. 18.30
  Team KH - Team Björkvik ?
  Team Ränno - Team Strike Kings 16.10 kl. 18.30
  Team Golden Gentlemen - Team TJB 23.10 kl. 18.30
     
Omgång/Kierros 5 Team Såka - Team XO 28.10 kl. 16.00
28.10-10.11.2018 Team KH - Team TJB 28.10 kl. 16.00
  Team Ränno - Team FBK 30.10 kl. 18.30
  Team Strike Kings - Team Björkvik 28.10 kl. 18.30
  Team Rönnblom - Team Golden Gentlemen 30.10 kl. 18.30
     
Omgång/Kierros 6 Team Rönnblom - Team Såka 13.11 kl. 18.30
11.11-24.11.2018 Team KH - Team Golden Gentlemen 13.11 kl. 18.30
  Team Ränno - Team XO 13.11 kl. 18.30
  Team Strike Kings - Team TJB 15.11 kl. 18.00
  Team Björkvik - Team FBK 15.11 kl. 18.30
     
Omgång/Kierros 7 Team Rönnblom - Team FBK 25.11 kl. 16.00
25.11-8.12.2018 Team XO - Team Strike Kings 25.11 kl. 16.00
  Team TJB - Team Björkvik 25.11 kl. 18.30
  Team Såka - Team KH 25.11 kl. 18.30
  Team Golden Gentlemen - Team Ränno 27.11 kl. 18.30
     
Omgång/Kierros 8 Team Rönnblom - Team TJB 13.1 kl. 16.00
6.1-19.1.2019 Team XO - Team FBK 13.1 kl. 16.00
  Team Såka - Team Strike Kings 13.1 kl. 18.30
  Team KH - Team Ränno 14.1 kl. 18.00
  Team Golden Gentlemen - Team Björkvik 15.1 kl. 18.30
     
Omgång/Kierros 9 Team Rönnblom - Team Ränno 29.1 kl. 18.30
20.1-2.2.2019 Team TJB - Team XO 27.1 kl. 16.00
  Team Strike Kings - Team KH 27.1 kl. 18.30
  Team Björkvik - Team Såka 27.1 kl. 18.30
  Team FBK - Team Golden Gentlemen 29.1 kl. 18.30